Najlepsze okulary dla osób z dużą wadą wzroku

Jeszcze do niedawna osoby cierpiące z powodu sporej wady wzroku, skazane były na grube szkła w swoich okularach. Dla wielu z nich było to problematyczne, ponieważ takie szkła zmieniają wygląd oczu i w szczególności dla kobiet bywają trudnym rozwiązaniem. Na szczęście, niedawno pojawiły się soczewki asferyczne, dzięki którym można przygotować dla takich osób idealne okulary o cienkich szkłach, które nie tylko nie deformują wyglądu twarzy, ale jednocześnie w znaczny sposób podnoszą jakość widzenia.

 

Soczewki asferyczne mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Przeznaczone są dla osób o wadzie wzroku wynoszącej minimum cztery dioptrie. Dzięki nim, okulary są znacznie ładniejsze i bardziej efektowne. Poza tym, obraz nie jest zniekształcony, jak dzieje się to w przypadku soczewek sferycznych. Przeciwnicy podnoszą jednak, że bardzo ciężko jest się przyzwyczaić do takiej zmiany. Dla niektórych osób soczewki sferyczne są tak inne, że nie są w stanie przestawić się i rezygnują z takich ładniejszych nieco okularów. Poza tym, zdarza się, że wzrok tak bardzo się przyzwyczaja i rozleniwia, że nawet najlepsze soczewki nie dają pełni obrazu. Bywa, że kształty są zniekształcone.

Oceny i doboru właściwych szkieł zawsze powinien dokonywać lekarz okulista lub dobry optometrysta. Jedne z lepszych ocen uzyskują soczewki – https://www.hoyavision.com/pl/. Bardzo ważne jest idealne dopasowanie soczewek do źrenic, aby obraz był wyraźny i kształtował się w odpowiedni sposób. Najlepiej udać się więc do sprawdzonego salonu, który oferuje tylko okulary najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *