Dlaczego nutella jest tak uwielbiana?

Dlaczego nutella jest tak uwielbiana?

2010/02/28 Wyłączono przez Kamila

Są rzeczy, które nie zmieniają się z biegiem lat. Najpopularniejszy czekoladowy przysmak śniadaniowy (i nie tylko) reklamowany jest głównie jako produkt dla dzieci, jednak trudno znaleźć dorosłego, który nie ma czasem ochoty na chrupiącą bułeczkę czy kromkę przypieczonego chleba tostowego z tym jedynym w swoim rodzaju, czekoladowym kremem.

Kulinarne możliwości nutelli

Znana i uwielbiana nutella nie jest jednak wykorzystywana tylko do smarowania pieczywa.Fantazje kulinarne z nią związane idą znacznie dalej. Stała się już obowiązkowym niemal elementem choćby w menu restauracji specjalizujących się w naleśnikach. Tam bardzo często zestawiana jest z owocami, na przykład bananami czy truskawkami, tworząc ciepłą, ciekawą propozycję obiadową. To jednak nie wszystko. Bywa także składnikiem gofrów, ciast i ciasteczek, a sama jej nazwa w jakimkolwiek daniu wywołuje natychmiast u wielu osób bardzo miłe i smakowite skojarzenia.

Niezachwiana pozycja lidera

Chociaż od jej debiutu na rynku pojawiły się na liczne inne kremy czekoladowe i orzechowe, to jednak żaden z nich nie zdołał przebić jej popularności. Trudno powiedzieć, czy nutella zawdzięcza taką ilość sympatyków swojej recepturze czy konsystencji, jednak jej pozycja jest bezapelacyjna, i nie jest to tylko kwestia marketingu, gdyż reklam tego produktu nie jest aż tak wiele, by tak długo i stabilnie utrzymywać ją na tak wysokiej pozycji. Jedno jest pewne – czy reklamy będą emitowane czy nie, sympatyków nutelii na pewno szybko nie zabraknie.