Kiedy konieczne jest stosowanie wkładek ortopedycznych?

Kiedy konieczne jest stosowanie wkładek ortopedycznych?

2018/11/17 Wyłączono przez Kamila

Rodzice małych dzieci powinni zachować uwagę, ponieważ maluszki bardzo szybko rosną i się rozwijają. Kiedy tylko zaczynają chodzić, warto pilnować prawidłowej postawy i sprawdzać, czy nie pojawiły się żadne wady. Często spotykanym problemem u maluchów jest na przykład płaskostopie poprzeczne, które na szczęście można zwalczyć skutecznie dzięki wkładkom ortopedycznym o butów oraz odpowiednim ćwiczeniom, wykonywanym w domu.

Jak dopasować właściwe wkładki dla dziecka?

Aby mieć pewność, że wkładki ortopedyczne (https://fororto.pl/komputerowe-badanie-stop/) są faktycznie odpowiednio dopasowane, najlepiej udać się do specjalisty polecanego przez ortopedę. Ten wykona komputerowe badanie stóp i będzie mógł zaprojektować idealne wkładki. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście wkładki wykonywane ręcznie ze skóry naturalnej. Stanowią komfort dla stóp, a jednocześnie dobrze je wspierają i korygują ich wady. Komputerowe badanie stóp gwarantuje, że wkładki będą naprawdę dobrze dopasowane do rodzaju stopy i do jej problemów.

Jak można wspierać prawidłowy rozwój stóp dziecka?

Chcąc uniknąć problemów z płaskostopiem i innymi wadami, należy dbać o rozwój dziecka i bacznie się mu przyglądać. Bardzo ważnym tematem jest dobór odpowiednich butów, które będą stabilizowały kostkę i piętę, a jednocześnie będą odpowiednio miękkie. Ich podeszwa musi być właściwie profilowana. Po domu dziecko powinno chodzić na boso i ćwiczyć stopy, na przykład chodząc na ich zewnętrznych częściach. Bardzo pomaga to w przypadku płaskostopia.