Soczewki okularowe dla dalekowidzów – co je charakteryzuje

Soczewki okularowe dla dalekowidzów – co je charakteryzuje

2018/08/21 Wyłączono przez Kamila

Korekcja wad wzroku nie musi być niczym trudnym, o ile dysponuje się specjalnymi narzędziami optycznymi, które dają szansę na skuteczne leczenie licznych zaburzeń związanych z nieprawidłowościami refrakcji optycznej aparatu wzroku. Soczewki dla dalekowidza w przypadku licznych osób stają się konieczne- zwłaszcza gdy mówimy o problemie starczowzroczności, czyli naturalnych zaburzeniach akomodacji związanych z wiekiem.

Problemy z widzeniem do bliży – skąd się to bierze?

Tło tych zmian może być różnorodne. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na zbytnią moc akomodacji, która powoduje w efekcie skupianie światła w miejscu przed siatkówką. Niestety, ale finalnie doprowadza to do tego, że nie widzimy ostro przedmiotów znajdujących się blisko nas – dopiero po ich oddaleniu udaje się uzyskać ostry obraz widzenia. Szczególnie charakterystyczne się to okazuje dla chorych w starszym wieku, którym często brakuje ramienia starając się np. przeczytać gazetę lub cokolwiek na swoim telefonie komórkowym.

Jak to skorygować skutecznie?

Najlepsze są oczywiście w tej sytuacji specjalne soczewki dla dalekowidza, które to są soczewkami skupiającymi. Dokładny ich opis znajdziesz na https://www.seikovision.com/pl/. Możliwe jest za ich pośrednictwem skupienie światła dokładnie w centrum optycznym siatkówki. Gwarantuje to przede wszystkim uzyskanie świetnego i ostrego widzenia zarówno do bliży, jak i do dali. W młodym wieku często nie jest potrzebna korekcja, gdyż dzieci świetnie sobie radzą z wadą za pośrednictwem lepszej akomodacji.