Kurs samoobrony dla kobiet – dlaczego warto?

Kurs samoobrony dla kobiet – dlaczego warto?

2019/12/03 Wyłączono przez Kamila

Dlaczego warto wybrać się na kurs samoobrony dla kobiet? Odpowiedź oczywista to, żeby nauczyć się bronić, walczyć o swoje prawa, ale nie jest to jedyna poprawna odpowiedź. Powodów jest wiele, a w skrócie możemy napisać, że taki trening to doskonałe ćwiczenie zarówno dla umysłu, duszy, jak i ciała. Taki trening to połączenie swoistej medytacji, z rozciąganiem i treningiem kardio.

Kurs samoobrony dla kobiet – do kogo jest skierowany?

Dla kogo jest kurs samoobrony dla kobiet? Odpowiedź brzmi: dla każdego. Tak, każda kobieta odniesie korzyści z uczęszczania na taką formę treningów. To nie jest tak, że takie kurs są tylko dla osób. Które czują się zagrożone. Osoby, które boją się, że ktoś może je skrzywdzić, powinny szukać pomocy w rodzinie, na policji lub w grupach wsparcia, czy w pomocy społecznej. Jest wiele organizacji pozarządowych, grup wsparcia, czy organizacji religijnych, które zapewniają wsparcie duchowe, materialne, pomoc psychologa i inną, która jest potrzebna. Co daje kurs samoobrony dla kobiet? Taki kurs daje kursantko szereg korzyści. Buduje i wzmacnia pewność siebie. Pozwala spalić zbędne kalorie, poprawić kondycje i ogólną koordynację ruchową. Wzmacnia psychikę poprzez budowanie pewności siebie i poznawania innych osób. Zajęcia są w grupach, a w ramach ćwiczeń mamy do czynienia z bezpośrednim kontaktem z innym osobami. Taka interakcja międzyludzka pozwala budować zaufanie do siebie samej.

Zapraszamy http://hagal.waw.pl/programy/ladies-project/.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie samoobrony dla kobiet?

Dlatego, że kurs samoobrony dla kobiet nie tylko rozwija fizycznie i psychicznie. Taki trening pozwala nam lepiej szacować ryzyko i unikać niepotrzebnych konfliktowych sytuacji. Przydaje się nie tylko w ciemnym zaułku, czy w podejrzanym barze. Nabyte na takim kursie umiejętności pozwalaj nam rozpoznać agresję także w pracy.